همانطور که میدانید ضد آفتاب ها تاثیر به سزایی در سلامت پوست ما دارد .قرار گرفتن بیش از حد مقابل آفتاب که مملو از فشار اکسید کننده و سبب تغییر رنگ پوست و ایجاد لکه های تیره می گردد و این امر منجر به افت عملکرد تضعیف پوست و سرعت بخشیدن به پیری زودرس می شود و همانطور که میدانید بدترین نوع سرطان نیز سرطان پوست است . به همین دلیل استفاده از کرم های ضد آفتاب حتما می بایست در برنامه روزانه ما باشد .

ضد آفتاب های بسیار زیادی در بازار وجود دارد که با فرمولهای متنوعی در ارتباط با انواع مختلف پوست ساخته شده اند و در این مطلب قصد داریم تا ضد آفتاب بادی شاپ ( The Body Shop Skin Defence Multi-Protection Essence SPF 50 PA++++ ) را بررسی نماییم .

بررسی عناصر تشکیل دهنده :

کرم ضد آفتاب بادی شاپ کاملا گیاهی ( ۱۰۰ درصد وگان ) می باشد و مانند سپری قوی بر غلیه اشعه UV از پوست شما محافظت می نماید .

عنصر اصلی تشکیل دهنده آن جبلک قرمز که از Palmaria Palmata استخراج شده است و به عنوان تقویت کننده پوستی مستقل از اقیانوس شناخته می شود و همچنین پپتیدها، کاروتنوئیدها، اسیدهای چرب و پلی ساکارید های سولفات شده (کاراژین) به عنوان ترکیبات زیست فعال می باشد.

این محصول دارای خواص ضد پیری، آبرسانی، ضد التهاب، ضد باکتری و ضد آلرژی است. عصاره جلبک قرمز باعث بهبودی پوست آسیب دیده و کاهش استرس اکسیداتیو و همچنین بهبود رطوبت پوست و خنثی کردن عیوب می شود. این ضد آفتاب برای پوست های حساس و خشک بسیار مفید است.

از نظر فیلترهای فعال، کرم ضد آفتاب بادی شاپ با جاذب UV اتیل هگزیل متوکس سینامات (اکتینوکسات یا اکتیل متیل اکسید متیل اکسید کربن) ساخته می شوند. این تنها عامل جذب UVB برای جلوگیری از آفتاب سوختگی است. اکتینوکسات یک عنصر با خطر متوسط است که باعث ایجاد حساسیت به پوست می شود.

اکتینوکسات بر اساس یک مقاله تحقیقاتی در سال 2008 مجله آکادمی پوست و متابولیسم که در ایالات متحده منتشر شده است توانایی جذب اشعه ماوراء بنفش در اثر نور خورشید را کاهش می دهد . اکتینوکسات به سرعت جذب پوست می شود و به آن نفوذ عمیق میکند .

علاوه بر این، این محصول شامل الکل دنات به عنوان عامل ضد انعقاد، یک عامل ضد میکروبی، یک حلال و به ویژه یک رطوبت دهنده است و کمک می کند تا بافت ها را در پوست جمع آوری کند، منافذ را کوچک کند و باعث برطرف شدن خشکی پوست گردد .

همچنین وجود 3-O-Ethyl Ascorbic Acid و Tocopherol، مشتقات ویتامین C و E، به عنوان آنتی اکسیدان ها و محافظهای پوستی در این محصول تایید می شود که هر دو از اثر تیره شدن آسیب UV جلوگیری می کنند . آنها همچنین به عنوان نگهدارنده هایی با خواص ضد پیری استفاده می شوند. برخی از مواد نگهدارنده مصنوعی عبارتند از: کلروفنزین و فنون سیتانول برای جلوگیری از آسیب رساندن محصول به میکروارگانیسم ها.

این محصول حاوی عطرها مانند لیالالوول، لیمونن و سیترونلول است که آنها به عنوان آروماتیک پوست شناخته می شوند.

ضد آفتابی بسیار سبک ! :

این ضد آفتاب به رنگ سفید و ویسکوزیته کم آب می باشد و به راحتی به پوست نفوذ می کند و احساس خنکی به شما میدهد و پس از استفاده پوستی صاف به ارمغان می آورد .

کرم ضد آفتاب بادی شاپ به هیچ عنوان سبب ایجاد جوش و حساسیت نمی شود اما با این حال نمیتوان به صورت قطعی در مورد اینکه پوست شما به مواد مغذی موجود در آن احتمال حساسیت دارد یا خیر ، نطر داد . این ضد آفتاب ایده آل در آب و هوای گرم مانند تابستان برای جلوگیری از افزایش درخشش و اثرات چربی پوست می باشد .

پیشنهاد می شود از مرطوب کننده برای به دست آوردن بهترین نتیجه همزمان با ضد آفتاب استفاده شود .

این ضد آفتاب مناسب برای انواع تایپ های پوستی است .

بسته بندی تمیز – کاملا مقرون به صرفه:

در یک تیوب تخت قرار داده شده است و تیوب نرمی پلاستیکی (40 میلی لیتر) را فشار دهید، که تمیز و سخت است. طراحی شده برای مقاومت در برابر آسیب فیزیکی. دهانه کوچک که اشاره شده است به خوبی به نگه داشتن باقی مانده کرم کمک میکند و باکتری و آلودگی از داخل شدن جلوگیری میکند . این ضد آفتاب در حالت کلی و بدون در نظر گرفتن تخفیف قیمتی حدود ۶۰۰ هزار تومان دارد که در فروشگاه اینترنتی خونه چین با قیمتی باور نکردنی عرضه می شود که کاملا مقرون به صرفه می باشد . همچنین شما می توانید شرح محصول و مواد تشکیل دهنده در پشت جعبه محصول مشاهده نمایید.

خرید محصول :

پیشنهاد می شود فیلم زیر که نشان دهنده استفاده از محصول بدون میک آپ می باشد را از دست ندهید :

آیا شما از این محصول استفاده کرده اید ؟ اگر بلی خوشحال می شویم تجربیات خود را در دیدگاهها بیان کنید .